Ваш IP: 54.221.147.93
Сьогодні: 2018-12-12

Методична робота в школі
          Методична робота в школі – спеціально організована діяльність педагогічного колективу, що створює умови для підвищення майстерності педагога. Вона спонукає вчителя до роботи над підвищенням свого фахового рівня, сприяє збагаченню педагогічного колективу педагогічними знахідками, допомагає молодим учителям переймати майстерність у більш досвідчених колег.
          У Жовківській спеціальній загальноосвітній школі - інтернаті методична робота будується як цілеспрямована система підвищення кваліфікації вчителів, вихователів, як система колективної діяльності, спрямована на підвищення методичного та загальнокультурного рівнів педагогів, їх психолого-педагогічної підготовки і професійної компетентності, на впровадження в практику досягнень педагогічної науки, інноваційних педагогічних технологій, педагогічного досвіду.
          Методичну роботу в школі очолює  і координує методична рада, до складу якої входять:

Вітвіцька С.Б. – директор школи;
Пікловська Г.Р.;
Куфальська Г.М.;
Рудзінська І.М.;
Станько Г.Л.

Методична рада обговорює і обирає варіанти змісту освіти (навчальні плани, програми, підручники тощо), форми і методи навчально-виховного процесу та способи їх реалізації. У компетенції методичної ради – організація роботи з підвищення кваліфікації та майстерності педагогічних кадрів, розвитку їх творчої ініціативи, впровадження досягнень науки і передового педагогічного досвіду, взаємодія школи з науково-дослідними установами тощо.

На базі школи проходять обласні семінари за участю кафедри корекційної педагогіки Львівського ОІППО та методистів області.

Відкритий урок з УЖМ з використанням комп’ютерних технологій
під час проведення обласного семінару заступників директорів спецшкіл – інтернатів Львівської області

При методичній раді школи створені  3 методичних об’єднанння:
     •    МО класних керівників та вихователів старших класів;
     •    МО вчителів та вихователів початкових класів;
     •    МО вчителів старших класів.

МО забезпечують ознайомлення педколективу з новою педагогічною інформацією, передовим досвідом, сприяють впровадженню їх у навчально-виховний процес. На свої засідання МО збираються чотири рази на семестр. Керують ними досвідчені вчителі та вихователі. Зміст їх діяльності визначається блоком навчальних предметів, що вивчаються в школі, методикою їх викладання.   Системність, послідовність  роботи забезпечується завдяки спеціальному планові, який охоплює загальну характеристику педагогічної діяльності вчителів певного предмета, якості знань учнів, мету і завдання на навчальний рік, основні організаційно-педагогічні заходи, тематику науково-практичних доповідей, відкритих уроків, позакласних занять, форми і терміни контролю за якістю знань, умінь і навичок учнів.

На базі школи проходять конференції, семінари, круглі столи, творчі звіти, засідання шкільних МО, міські та обласні семінари вчителів та вихователів, засідання обласних творчих груп тощо.

Засідання районного МО вчителів української мови та літератури

У методичному кабінеті  створені  умови для самостійної, індивідуальної роботи педагогічних працівників шляхом забезпечення їх необхідною довідковою, науково-методичною літературою.

Весь матеріал, який зібраний у методичному кабінеті  розміщений в предметних папках,  де зібрано методичний матеріал, розробки уроків, виховних заходів, конференцій, які були підготовлені вчителями та вихователями школи.  Для зручності на поличках разом із методичними розробками користувачі можуть знайти як  методичні предметні журнали, так і  методичні посібники з даного предмету.